logo
Biuletyn Informacji Publicznej

Okulary VR, czyli wirtualny świat na lekcjach

Uczniowie klasy 5a podczas lekcji informatyki zapoznali się z instrukcją obsługi okularów VR oraz dzięki wirtualnej rzeczywistości mogli przenieść się i zobaczyć Mur Chiński, Londyn czy Dubaj, odbyć podróż na Marsa, czy też przenieść się do podwodnego świata pływając z rekinami.

Takie zajęcia zagoszczą w naszej szkole na stałe, ponieważ w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła zakupiła 4 szt. okularów VR.
System zaprojektowano tak, aby w pełni zaangażować uczniów w kreatywne nauczanie. Wizualizacje miejsc w trybie 360°, trójwymiarowe obiekty i złożone struktury na wyciągnięcie ręki, to wszystko ma na celu przenieść lekcje w zupełnie inny wymiar. Wirtualna rzeczywistość, która staje się coraz bardziej popularna w edukacji, ma przede wszystkim za zadanie poprawić jej jakość, a także dostarczyć uczniom niezapomnianych doświadczeń.
 
#LaboratoriaPrzyszłości
Comments are closed.