logo
Biuletyn Informacji Publicznej

Narodowe Czytanie „Ballad i romansów”

We wrześniu w bibliotece szkolnej odbyło się  Narodowe Czytanie „Ballad i romansów”.

W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy 3b oraz inni zaproszeni goście. W wydarzeniu uczestniczyli także uczniowie klasy 8b, którzy mieli okazję pochwalić się umiejętnością pięknego czytania. Dzieci wraz z bibliotekarką panią Karoliną Szymańską zapoznały się z balladą  „Powrót taty” Adama Mickiewicza. Jest to utwór poetycki poruszający temat uczuć – tęsknoty, troski o drugiego człowieka, miłości w rodzinie z odrobiną dreszczyku. Adam Mickiewicz napisał ten utwór poetycki niezwykle trudnym językiem, którego mogły nie zrozumieć dzieci z klasy 3. Mimo to, udało się pokonać tę trudność. Po wysłuchaniu prostszej wersji tekstu, wykonanie wyznaczonych przez  bibliotekarkę zadań to bułka z masłem! Dzieci na zajęciach bibliotecznych były bardzo pracowite  i aktywne. Wyraziły także chęć powrotu na zajęcia do biblioteki szkolnej.

 

Comments are closed.