logo
Biuletyn Informacji Publicznej

„Nareszcie Polska!” – Święto Biblioteki

100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości to wydarzenie bliskie sercom wszystkich Polaków. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką – nasz kraj odzyskał suwerenność: „Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą! Duchową bronią walczyłaś i zbroją, o którą pękał każdy cios obuchem…”

26 października podczas tegorocznego Święta Biblioteki uczciliśmy pamięć tych, którym zawdzięczamy wolność. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystości „Nareszcie Polska!”, w czasie której wysłuchali tekstów patriotycznych, czytanych przez aktora kaliskiego teatru – pana Lecha Wierzbowskiego. Głos aktora zelektryzował publiczność i pozostawił dużo wrażeń. Było pięknie!
Młodsi uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną „Nareszcie Polska!”. Opowiadania wojenne pięknie czytała naszym czytelnikom pani Urszula Cichomska. Dziękujemy!
Marzenia o wolności spełniły się: „Polsko! Nie jesteś Ty już niewolnicą, lecz czymś największym czym być można – sobą.” Radujmy się!

Comments are closed.