logo
Biuletyn Informacji Publicznej

 Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

Dnia 17 marca 2022 roku w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”.

Głównym organizatorem konkursu matematycznego „Kangur” w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, natomiast międzynarodowym inicjatorem konkursu jest paryskie stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontières”.

Polska edycja konkursu Kangur prowadzona jest pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i ma na celu popularyzację matematyki, propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów, zachęcenie młodych do wspólnej, intelektualnej, międzynarodowej zabawy.  
Dzień konkursu, „Dzień Kangura” stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki.
W naszej szkole udział w konkursie brali uczniowie kl. II w kategorii ŻACZEK, uczniowie kl. III i IV w kategorii MALUCH, uczniowie kl. V i VI w kategorii BENIAMIN oraz uczniowie kl. VII w kategorii KADET.

 

Comments are closed.