logo
Biuletyn Informacji Publicznej

Matematyka razy trzy.

W maju odbyły się trzy konkursy matematyczne dla klas IV i V.

Konkurs „ Sztuka kołem się toczy” adresowany był do uczniów klas czwartych. Celem konkursu było propagowanie i rozwijanie aktywności artystycznej wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.  Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej za pomocą przyrządów matematycznych. Liczył się dobry pomysł oraz staranne wykonanie.

Dwa następne konkursy „Szarady Matematyczne” dla klas IV oraz „Matematyka jest wszędzie” dla klas V były ściśle związane z matematyką.  W szaradach uczniowie rozwiązywali zadania testowe oraz uzupełniali krzyżówkę dotyczącą pojęć matematycznych. Była to forma  zabawy matematyką.  Natomiast konkurs „Matematyka jest wszędzie” miał pokazać liczne zastosowania matematyki w różnych dziedzinach życia. Zadania tematycznie powiązane były z zasadami zdrowego odżywiania, ekologią, ochroną środowiska oraz zagospodarowaniem terenu.

Wyniki konkursów:

„Sztuka kołem się toczy”

I miejsce -Wiktoria Karolak z klasy IVc,

II miejsce – Amelia Suchorska z klasy IVb,

III miejsce -Maciej Gadowski z klasy IVb.

„Szarady matematyczne”

I miejsce – Maciej Sobczak z klasy IVb,

II miejsce – Wiktoria Mikołajczyk z klasy IVb

Jan Siczek z klasy IVb

Zuzanna Szewczyk z klasy IVb,

III miejsce – Wiktoria Karolak z klasy IVc.

„Matematyka jest wszędzie”

I miejsce  – Martyna Jakubowska z klasy Vc,

II miejsce – Wiktoria Sztajman z klasy Vb,

III miejsce – Antoni Jarek z klasy Va.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Comments are closed.