logo
Biuletyn Informacji Publicznej

„Matematyka dzika” – obchody Dni Matematyki

W ramach odchodów Dnia Matematyki uczniowie naszej szkoły od marca do czerwca brali udział w klasowych turniejach matematycznych pod hasłem „Matematyka dzika”.

Pytania były związane z przyrodą w Polsce. Celem rozgrywek było zainteresowanie uczniów matematyką i pokazanie, że przedmiot ten istnieje w każdej dziedzinie życia. Turniej ten nie był kolejnym testem – wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Rozwiązywanie zadań sprawiało przyjemność, lecz nie zabrakło też dreszczyku emocji wynikających z rywalizacji między zespołami.

Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku. Od tego czasu było organizowane co roku w każdą pierwszą środę marca. W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve.

<a href=”https://dzienmatematyki.pl” title=”Dzień Matematyki – ogólnopolska zabawa z matematyką”><img src=”https://dzienmatematyki.pl/img/DzienMatematyki.png” alt=”logo Dnia Matematyki”></a>

Comments are closed.