logo
Biuletyn Informacji Publicznej

„KREATYWNI NA 101”

W marcu 2019 r. dzieci ze świetlicy szkolnej wzięły udział w ogólnopolskiej Akcji „Kreatywni na 101”. Celem Akcji był rozwój kreatywności i sprawności manualnej oraz umiejętności pracy w grupie wśród uczniów uczęszczających na zajęcia świetlicowe.

Koordynatorem Akcji i Konkursu w SP9 była pani Anna Szmyt, nauczyciel w świetlicy szkolnej. Zadaniem uczestników była realizacja zadania polegająca na wykonaniu makiety domu przy ulicy Dalmatyńczyków 101 oraz figurek dalmatyńczyków z plasteliny, którą dostarczył organizator (kilogram białej i kilogram czarnej).

Wykonanie zadania sprawiło dzieciom ogromną radość. Wszyscy uczestnicy Akcji wykazali się dużym zaangażowaniem. Wiele figurek zostało wykonanych z zegarmistrzowską precyzją i dbałością o każdy szczegół. Ponieważ plastelinowe pieski nie zmieściły się w kartonowym domku przysłanym przez organizatora, dzieci zrobiły dodatkową chatkę na drzewie.

Udział w konkursach rozwijających kreatywność przynosi wiele korzyści uczniom oraz stanowi promocję szkoły w środowisku.

Comments are closed.