„Kopciuszek” w papierowym teatrze

W środę 05.10.2022 pani Karolina Szymańska zabrała w podróż do świata bajek klasę 1b.

Była to niezwykła wycieczka, ponieważ dzieci z tej klasy pierwszy raz miały  styczność z tym teatrzykiem Kamishibai. Forma zajęć czytelniczych była ciekawą odskocznią od tradycyjnej książki. Drzwi teatru  otworzyły się na specjalne hasło, które znają tylko dzieci i właścicielka teatrzyku. Dzieci zostały zaproszone do krainy Kopciuszka i mogły przypomnieć sobie jego historię ze szczęśliwym zakończeniem. Ta wersja bajki Charlesa Perraulta zakończyła się  bardzo ważnym przesłaniem dla dzieci : nie ma znaczenia, wygląd, stan posiadania, ważne jest to jakimi ludźmi jesteśmy. Z bajek można nauczyć się bardzo dużo!