logo
Biuletyn Informacji Publicznej

Koło Chemiczne

Na zajęciach KOŁA CHEMICZNEGO w roku szkolnym 2023/2024 uczniowie rozwijali swoje zainteresowania, poszerzali wiedzę chemiczną, wdrażali się do bezpiecznej pracy laboratoryjnej, rozwijali umiejętności samodzielnego planowania i przeprowadzania doświadczeń oraz umiejętności obserwacji i wyciągania wniosków z doświadczeń, doskonalili umiejętności pracy w grupach, korzystania z modeli, tablic, wykresów wykonywali eksperymenty.

Uczniowie podczas zajęć pracowali najczęściej w grupach: wykonali wiele interesujących eksperymentów np. kolorowa tęcza, otrzymywanie i identyfikacja wodoru, tlenu i dwutlenku węgla, płonący banknot, sporządzanie i rozdzielanie mieszanin, chemiczne jojo, sztuczny śnieg, chemiczna choinka, jakie czynniki wpływają na szybkość rozpuszczania się substancji w wodzie, chemiczne jojo, sztuczny śnieg, chemiczna choinka, zajęcia warsztatowe nt. budowy atomu, pracowali z EMPIRIUSZEM – zakupionym w ramach PROJEKTU LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI. Dzięki technologii VR uczeń przenosi się w zupełnie inny świat – w przypadku Empiriusza jest to nowoczesne laboratorium chemiczne – uczniowie mieli możliwość wirtualnego eksperymentowania.
Podsumowanie działalności koła chemicznego oraz pokaz chemiczny w ramach realizacji innowacji Czary mary – czyli jak poczuć „chemię” do chemii? przez uczniów klasy 7b odbył się 06 czerwca 2024 roku dla zaproszonych gości: pani wicedyrektor oraz uczniów klasy 5a pod opieką p. M. Raniś. Uczniowie na pokazie m.in. wykonali doświadczenia z niezwykłą substancją jaką jest ciekły azot.

Comments are closed.