logo
Biuletyn Informacji Publicznej

Klasa 4a z wizytą u Pana Kleksa

W piątek 17 maja 2024 r. uczniowie klasy 4a wybrali się na wycieczkę do Gołuchowa. Udaliśmy się do Zamku Czartoryskich.

Zwiedziliśmy komnaty, które urzekły nas swoim pięknem, bogactwem i wieloma obrazami. Znaleźliśmy sekretne przejścia Pana Kleksa, pokój chorych sprzętów czy sypialnię szpaka Mateusza. Największe wrażenie zrobił na nas charakterystyczny dziedziniec, na którym kręcone były m. in. sceny z Wilkusami. 

W Gołuchowie zwiedziliśmy również Muzeum Leśnictwa, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć wiele gatunków roślin i zwierząt oraz usłyszeć odgłosy ptaków. W Powozowni nowoczesność przenika się z historią. Oprócz eksponatów z dawnych czasów znajdują się tam multimedialne wystawy.

Słoneczna aura sprzyjała podziwianiu przepięknego krajobrazu parku. Wycieczka okazała się wspaniałą atrakcją i doskonałymi zajęciami z historii i przyrody.

Comments are closed.