logo
Biuletyn Informacji Publicznej

Festyn rodzinny w kaliskiej Dziewiątce

1 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 9 im. 25 Dywizji Piechoty Ziemi Kaliskiej w Kaliszu odbył się rodzinny festyn, który poprowadziły panie: Bożena Cyklińska  i Elżbieta Ignasiak. Pan dyrektor Emil Jesiołowski złożył życzenia mamom, ojcom i dzieciom z okazji ich święta.

Życzył wszystkim wesołej zabawy. Dzięki zaangażowaniu rodziców   i nauczycieli wszyscy uczestnicy imprezy mogli korzystać z darmowych atrakcji, tj. dmuchańców, ergometru, malowania twarzy. Były m. in.: zupa pomidorowa, kiełbaski  z grilla, lody, napoje, stoisko staropolskie ze wspaniałym chlebem i smalcem. Zorganizowano gry i zabawy sportowe.

Ponadto goście mogli podziwiać występy uczniów: koncert chóru szkolnego i zespołu fletów pod kierunkiem pani Arlety Lis, pokaz talentów, inscenizację bajki „Księżniczka na ziarnku grochu” w wykonaniu uczniów klasy VIII b przygotowaną przez panią Małgorzatę Matuszak, program artystyczny dla mam i ojców przygotowany przez panią Katarzynę Donart i panią Elżbietę Ignasiak. Wiele wzruszeń wzbudziła uczennica klasy VII b Maria Piwońska, śpiewając piosenkę V. Villas „Dla matki”. Natomiast uczniowie klas I i klas II zaprezentowali tańce – belgijkę i „Czekoladę” przygotowane pod kierunkiem pań: Iwony Owczarek, Doroty Dominiak i Anety Szydłowskiej. Pani instruktor tańca porwała wszystkich do wspólnej zabawy – zumby.

Niewątpliwą atrakcją dla dzieci było stanowisko „Zostań naukowcem”, gdzie panie: Violeta Kaźmierczak, Sylwia Sobczyk i Magdalena Wasiak zaprezentowały ciekawe eksperymenty z różnych dziedzin nauki.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa przeprowadzona przez panią Monikę Raniś i panią Joannę Wasielewską, w której główną nagroda był rower. Wylosował go uczeń z klasy II b Miłosz Kaniewski.

Impreza w Dziewiątce to festyn marzeń! Serdeczne podziękowania składamy Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 9 im. 25 Dywizji Piechoty Ziemi Kaliskiej w Kaliszu, Radzie Osiedla Tyniec, kustoszowi Bazyliki św. Józefa w Kaliszu – księdzu prałatowi Jackowi Plocie, panu Nogajowi z firmy Agrostar, państwu Kolańskim z firmy Colian wsparcie i sponsoring oraz rodzicom, którzy bardzo zaangażowali się w organizację festynu i przygotowali wiele smakołyków.

Uczestnicy festynu bawili się doskonale. Mamy nadzieję, że za rok odbędzie się kolejny taki festyn!

Comments are closed.