„Dziewiątka koduje”

„Dziewiątka koduje” – pod takim hasłem w tym roku przyłączyliśmy się do EU Code Week, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.

Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom.
Uczniowie naszej szkoły podczas lekcji informatyki programowali własne zakończenie gry (zajęcia odbyły się z wykorzystaniem gier takich jak „Minecraftem”, „Star Wars”, „Kraina lodu”, „Grid Garden”, „Blockly Games”). Programowali również z wykorzystaniem robota True True oraz za pomocą generatora kodów tworzyli piękne motyle i swoje imiona.
Dzięki zrealizowanym zajęciom, pod okiem p. Anny Kliber, uczniowie zrozumieli, że nowoczesne technologie to nie tylko gry i gotowe aplikacje, ale przede wszystkim twórcze myślenie, rozwiązywanie problemów, współpraca oraz realizowanie pomysłów i tworzenie rzeczy, które sprawiają radość.

#CodeWeek