logo
Biuletyn Informacji Publicznej

Dzień Praw Dziecka

W środę, 20 listopada 2019 r., uczniowie naszej szkoły wzięli udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

Uczniowie i nauczyciele szkoły podjęli wiele działań: wykonali plakaty tematyczne, przeprowadzili zajęcia w oparciu o przygotowane przez UNICEF materiały, ubrali się na niebiesko, oglądali prezentacje i filmy o prawach dziecka, rozegrali klasowe turnieje z wykorzystaniem quizów Kahoot o prawach dziecka.

Comments are closed.