logo
Biuletyn Informacji Publicznej

Dzień Niepodległości

10 listopada w Szkole Podstawowej nr 9 w Kaliszu odbyła się uroczystość z okazji rocznicy odzyskania niepodległości.

Delegacja uczniów złożyła kwiaty pod tablicą pamiątkową, a pozostali uczniowie uczcili minutą ciszy pamięć żołnierzy 25 Dywizji Piechoty Ziemi Kaliskiej- naszego patrona.

   Po części oficjalnej grupa uczniów przedstawiła krótki program artystyczny przedstawiający historię państwa polskiego od początku istnienia do odzyskania niepodległości w 1918 roku. W przedstawieniu brali udział uczniowie z klas 4- 8. Uroczystość uświetniły piosenki i pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru pod dyrekcją pani Arlety Lis. Na zakończenie wystąpiła nasza absolwentka- Maria Piwońska, która zaśpiewała piosenkę „Jest takie miejsce” z towarzyszeniem chóru.

   Całość koordynowała pani Małgorzata Michałek z pomocą pana Adriana Szczupaka.

Comments are closed.