Dzień Misia

24 listopada świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Misia. Z tej okazji uczniowie przy współpracy z Samorządem Uczniowskim i Szkolnym Kołem Wolontariatu przygotowali wiele atrakcji.

To sympatyczne święto stało się również areną walki między Słowem a Obrazem. Uczniowie podczas tej całorocznej akcji będą mieli możliwość opowiedzieć się po jednej ze stron: Wypisz albo Wymaluj. Rozstrzygnięcie akcji nastąpi pod koniec roku szkolnego.
Na przerwach towarzyszyły uczniom piosenki z ulubionych bajek, oczywiście o misiach. Na długiej przerwie odbył się misiowy taniec, do którego każdy mógł dołączyć. Uczniowie klasy I-III mieli okazję do wspólnego obejrzenia bajki o misiach. Wyjątkowo dozwolone było korzystanie z telefonów komórkowych i aparatów fotograficznych, ponieważ można było sobie zrobić zdjęcie w budce fotograficznej: na parterze z bajkowymi kolorowymi misiami, a na pierwszym piętrze z ulubieńcami pokrytymi ich imionami i napisami z piosenek. Jeśli ktoś w tym dniu zapomniał o przebraniu misia, miał możliwość upodobnienia się do bajkowego zwierzaka – dziewczyny z siódmej klasy malowały chętnym buzie. Po korytarzach krążyły również atrakcyjne misie, z którymi można było zrobić sobie zdjęcie. Drobne kwoty uzyskane podczas tych działań zostaną przeznaczone na rzecz Kaliskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.