Dzień Anioła

W ramach przygotowań do Dnia Anioła dzieci wykonywały pod kierunkiem pań wychowawczyń z pomocą rodziców i samodzielnie drewniane anioły. Były one następnie wyeksponowane na korytarzu szkolnym i cieszyły wszystkich przechodzących.

Ponadto dzieci oglądały film pt „Małe Anioły” co pozwoliło poznać lepiej rolę Anioła w życiu każdego człowieka.
W sam Dzień Anioła wszyscy uczniowie edukacji wczesnoszkolnej przyszli do szkoły ubrani za anioły lub z atrybutami anielskimi – aureola, skrzydła. Biel była wszędzie obecna.
Uczniowie z klasy IIIa przedstawili scenkę pt. „Każdy może być aniołem”, która została owacyjnie przyjęta przez dzieci. Być aniołem nie jest łatwo ale walka z pokusami się opłaca bo radość gwarantowana. Mali aktorzy z wielkim zaangażowaniem pokazali nam wszystkim walkę dobra ze złem jaka dzieje się w sercu człowieka małego i dużego.
Zwieńczeniem tegorocznego świętowania był Bal anielski. Na Sali gimnastycznej roiło się od małych wesołych aniołków, które w rytm muzyki pląsały między chmurami. Każda klasowa drużyna anielska zaprezentowała kolędę i wzięła udział w zawodach dolatywania na czas. Tutaj skrzydła były niezastąpione.
Kolejny raz atmosfera anielska udzieliła się wszystkim obecnym i ufamy że zagościła wśród nas na dłużej niż jeden dzień w roku.
Wszystkim Paniom wychowawczyniom klas I – III należą się słowa podziękowania za iście anielskie czuwanie i wspieranie w każdym punkcie programu pomysłodawcy s.Beaty Konca.