logo
Biuletyn Informacji Publicznej

“Czytam sobie” w świetlicy szkolnej

Dlaczego warto sprzątać? Odpowiedź na to pytanie próbowali znaleźć wychowankowie świetlicy szkolnej 18 września 2017 roku podczas spotkania czytelniczego, w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej Czytam sobie, do której przystąpiła nasza szkoła.

Celem pierwszych zajęć, prowadzonych przez panią Małgorzatę Matuszak, było rozwijanie zainteresowań literackich dzieci oraz wdrażanie ich do prac domowych. Uczniowie klasy 1a i 2a wysłuchali wiersza Wandy Chotomskiej pt. „Pan Bałagan” oraz opowiadania „Porządki u Michała”, a następnie opowiadali o skutkach nieutrzymywania porządku w domu. Z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w kalamburach, za pomocą gestów zaprezentowali czynności wykonywane w domu. Dzieci bardzo dobrze potrafią wymienić różne obowiązki domowe, ale przyznają, że nie wszystkie z wielkim zapałem wykonują. Wychowankowie świetlicy utworzyli „Listę Przebojów Domowej Pomocy”, na szczycie której jednogłośnie znalazła się pomoc rodzicom w robieniu zakupów. Tuż za tym pojawiło się odkurzanie i wynoszenie śmieci, a jednymi z najmniej lubianych prac domowych okazało się sprzątanie pokoju i zmywanie naczyń. Na zakończenie zajęć uczniowie zrobili „pomocne dłonie”, na których wypisali wszystkie obowiązki, jakie wykonują w domu. Gratulacje otrzymały dzieci, które zapełniły obowiązkami wszystkie palce na dłoni. Wszyscy uczniowie natomiast odpowiedzieli jednoznacznie, że sprzątanie ma istotny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, dlatego warto sprzątać po to, aby wszyscy mieszkańcy domu byli zdrowi i weseli.

Comments are closed.