logo
Biuletyn Informacji Publicznej

7b na wydziale politechnicznym Akademii Kaliskiej

W czwartek 2 czerwca 2022 r. uczniowie klasy 7b zwiedzili wydział politechniczny Akademii Kaliskiej.

Uczniowie zostali zapoznani ze sposobami dokonywania pomiarów oraz zagadnieniami dotyczącymi  ich analizy i wykorzystywania w praktycznych zastosowaniach. Odwiedzili pracownie pomiarową, mechaniki i budowy maszyn, chemiczną oraz elektrotechniki. Uczniowie zapoznali się z pracami dyplomowymi studentów AK, które ukazywały zastosowanie  sterowników  mikroprocesorowych w praktyce, jako urządzenia ułatwiające nam codzienne życie. Mogli również obserwować przygotowane  specjalnie dla nich  doświadczenia chemiczne na wydziale inżynierii środowiska. Uczniowie odwiedzili  nowoczesną bibliotekę wydziału i zostali zapoznani z ofertą edukacyjną Akademii Kaliskiej.  Na zakończenie wycieczki  w asyście studentów I roku uczestniczyli w zajęciach fizyki prowadzonych przez Pana Dziekana Ryszarda Maciejewskiego.  Dokonywali pomiaru prędkości dźwięku, badali rozszerzalność cieplną metali, wykonywali ćwiczenia z optyki. Przez 45 minut uczniowie naszej szkoły mogli poczuć się jak studenci. Serdecznie dziękujemy pracownikom naukowym wydziału politechnicznego AK za poświęcony czas i ciekawie przygotowane zajęcia.

Comments are closed.