Warsztaty żywieniowe “Zielona Kraina”

W dniu 12 stycznia 2018r. odbyły się w naszej szkole bezpłatne warsztaty żywieniowe dla wszystkich uczniów klas IV, których zadaniem jest edukacja młodego pokolenia w zakresie zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania.

W czasie zajęć dzieci dowiedziały się między innymi: jak jeść zdrowo i ze smakiem, w jaki sposób przygotować pyszne koktajle i sałatki na bazie świeżych, zielonych warzyw, dlaczego warto uprawiać sport, być aktywnym fizycznie i sięgać po słodycze na bazie naturalnych składników, bez dodatku cukru.
Nasi uczniowie chętnie wzięli udział w dyskusji na temat Piramidy Zdrowego Żywienia, udowodniły, że temat jest im znany, ale najwięcej przyjemności miały w czasie przygotowania i degustacji zdrowych sałatek, koktajlów owocowo-warzywnych oraz słodkiego prozdrowotnego “raffaello”.