25 PAŹDZIERNIKA – ŚWIĘTO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ!

Podczas tegorocznego Święta Biblioteki czytali wszyscy w szkole w dowolnym miejscu i czasie – nie tylko podczas przerwy!

Oprócz wielu atrakcji, nasza  szkoła włączyła się do IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających pt. Przerwa na czytanie.

Warto wspomnieć, że zgodnie z tradycją uczniowie klas młodszych pięknie prezentowali się w strojach bajkowych bohaterów.

Nasi uczniowie kl.1-8 wraz z nauczycielami obejrzeli inscenizację „Sąd nad książką” w wykonaniu utalentowanych uczniów z kl.7a. Po ogłoszeniu werdyktu Sądu, który jednoznacznie wyraził swoją opinię, „…że książka jest bardzo ważnym elementem naszego życia. Z czytania nie wolno zrezygnować!”,  zaproszono gości (panią Wicedyrektor, panią Pedagog oraz panią Sekretarkę), które znakomicie zaprezentowały słuchaczom fragmenty wybranych książek. Podczas tej części imprezy, wszyscy zostali obdarowani dobrymi słodyczami!

Atrakcje dla czytelników:

• Muzyka w czytelni podczas przerw.
  • Wypożyczanie książek Wieże z książek.
  • Czytanie książek przez uczniów podczas przerw – koszyki pełne książek na wszystkich piętrach!
  • Prezentacja „Przerwa na czytanie” – w czytelni szkolnej.
  • Uczniowie tego dnia czytali między regałami – wszędzie!
  • Słodycze dla wszystkich!

Tego dnia, w bibliotece nie zabrakło słodkości dla wszystkich odwiedzających i oczywiście dobrej zabawy! Zapraszamy za rok!